Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Svrbenie bruska

  , Autor: Simonica

  Dobrý deň, pán doktor. Som v 34+1tt (35tt) a už 2 dni ma svrbí bruško tak tri krát za deň. Bojím sa že to niečo zle znamená alebo sa mi len rozťahuje koža na brušku? Ďakujem za skorú odpoveď.
  S pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať aj o napínanie a naťahovanie kože vplyvom rastu maternice. Ak Vás nesvrbia aj dlane a chodidlá, nemusí sa jednať o tehotenskú cholestázu. Môže sa jednať iba o občasný tlak maternice na žlčové cesty a pečeň. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Svrbenie

  , Autor: Nikuxxx

  Dobry vecer,som v 14tt a mavam obcasne svrbenie bruska na roznych miestach, okrem unavy ine problemy nemam.Mam to urgentne riesit s gynekologom alebo to staci spomenut na poradni?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, spomínané svrbenie môže mať viacero príčin. Môže sa jednať o napínanie a naťahovanie kože, čo môže spôsobovať občasné svrbenie. Ste ešte v nízkom týždni tehotenstva, aby sa u Vás prejavovala tehotenská cholestáza. Odsledujte si to. Ak je svrbenie iba občasné, nie je intenzívne a neprejavuje sa aj na iných častiach tela, či na rukách, dlaniach, či chodidlách, spomeňte to obvodnému gynekológovi vrámci tehotenskej poradne. Samozrejme stále platí, že v prípade nejasností alebo ťažkostí viete Vášho obvodného gynekológa kontaktovať aj mimo plánovanej tehotenskej poradne.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Wendynuska

  Dobrý deň pán doktor , mám takú menšiu otázku . Som 35tt+3 a v poslednej dobe ma začala bolieť hlava a tŕpnuť brucho , vyšetrenia mám v poriadku aj bábätko je v poriadku podľa ultrazvuku . Ďakujem za skorú odpoveď .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je potrebné rozlíšiť, či sa jedná o tvrdnutie bruška, svrbenie bruška, či bolesti bruška. Môže sa jednať o nedostatok magnézia, prípadne o nedostatočný pitný režim. Príčin ťažkostí však môže byť viacero. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, odsledujte si to. Zvýšte pitný režim. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne, ak ste už ukončili poradne u obvodného gynekológa, zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Svrbenie bruška a celého tela

  , Autor: Laylitta

  Dobrý deň.
  Som v 34tt a pred týždňom mi začalo intenzívne svrbenie bruška, je sprevádzané zväčša nejakou vyrážkou malinkou a jemne červenými flakmi akoby alergia. Zvyknem sa s tým ráno zobudiť. Posledne 2 dní ma ale intenzívnejsie svrbí ale aj celé telo počas dňa, rôzne časti, najmä tvár. Inde sa mi červené fľaky nerobia ani vyrážky. Nie je to úplne že neznesiteľné, ale je to nepríjemné. Skúšala som od pozorovať stravu, ale celé tehotenstvo jem to isté, vylúčila som aj zeleninu aj ovocie aj mlieko a nepomohlo. Môže to byť niečo vážne alebo vydržím tých 5 dní do poradne v pohode a nie je ohrozené dieťatko?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je nutné realizovať odber krvi a vyšetriť pečeňové enzýmy, žlčové kyseliny a krvný obraz. Môže sa jednať o tehotenskú cholestázu. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť, pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.