• Vysledky

    , Autor: Mon7991

    Prosím vás o názor a vysvetlenie. Som v 26.tt bola som na pohotovosti pre silnú bolesť ľavého boku vzadu. S bábätkom všetko v poriadku. Sono obličiek v poriadku , cievk. moč - Leu,pozit.mierne , bakterie hranicne(bližšie nič popísané) na to mi predpísali ATB cedrox 500mg. Zhodou okolností prisli výsledky vyteru kvôli vytoku kde je nález : aerobna kultivacia
    -enterococcus faecalis + popísaná jeho citlivosť na ATB
    - staphylococcus epidermidis
    -lactobacillus species
    Mykologia
    Saccharomyces cerevisiae ( masívne )
    Kultivacia gardnerella -nález negatívny
    Moja otázka znie či tieto výsledky súvisia s momentálnymi ťažkosťami mocovymi cestami, konkrétne enterococcus aj keď nie je pri ňom popísané nejaké množstvo. Či sú dane antibiotiká vhodné aj na jeho preliecenie ? gynekologicka mi určila brat ATB ktoré mi odporučil lekár na pohotovosti. Ako liečiť k tomu mykozu, prípadne ostatné nálezy ak nie sú bežné? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, enterococcus faecalis sa bežne vyskytuje v črevách, v pošve, ani moči nemá čo robiť za normálnych okolností. Dostal sa tam najpravdepodobnejšie zanesením pri toalete intímnych partií. Moč mal byť odoslaný aj na kultivačné vyšetrenie, kde by sa zistila konkrétna baktéria, ako aj jej citlivosť na antibiotiká. Áno, spomínané ťažkosti s močovými cestami môžu byť spôsobené infekciou močových ciest. Záleží od citlivosti na enteroccocus faecalis, ktoré sú vo výsledkoch kultivácie. Keďže ich nepoznám, rovnako tak ani ďalšie informácie a výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.