• Som po zakroku

    , Autor: Dianiks

    Dobry den, chcela by som sa poradit ohladne zotavovani oo operacii.
    18.3. Mi robili kyretaz, a odstranovali lavy vajcvod koly mimomaternicovemu tehotenstvu.
    Chcela by som sa opytat ako trva zotavovanie pripadne hojenie ran. Na kontrolu k svojmu lekarovi mam ist az po najblizsej menstruacii, stehy mam vybrate pomaly sa hoja. Ale asi druhy den citim taku obcas bolest presne ako mam jazvy je to proces hojenia taky vo vnutri, alebo sa to tam teraz neako uklada? Rany zapalene nemam, akurat mi ostali nepekne chrasty. Snazim sa dodrziavat aj kludivy rezim. Dakujem

    Dobrý deň, rekonvalescencia po laparoskopickej operácii je v porovnaní s laparotómiou vo všeobecnosti kratšia. Je to však individuálne, aj vzhľadom k nálezu počas operácie, rozsahu výkonu a ďalším okolnostiam. Miesta laparoskopických incízií môžu byť ešte citlivé, môžu pobolievať, svrbieť aj mierne štípať. Odsledujte si to. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, kde sa aj tak musíte dostaviť pre výsledky histologického vyšetrenia.