• Silné žalúdočné ťažkosti 37tt

    , Autor: JePaTa

    Dobrý deň,

    chcem sa opýtať, momentálne som 37tt a už dva dni ma trápia naozaj extrémne hnačky.
    Včera to ešte bolo v norme, ale dnes je to už omnoho horšie, spôsobuje mi to aj bolesti a kŕče podbruška aj drieku, ale nie v intervaloch, len tak počas dňa na cca 15 minút..
    Nič neobvyklé čo bežne nejedavam, som nejedla.. Snažím sa jesť už zdravšie ale naozaj sa to nedá vydržať.. Je to bežné že sa ženy takto čistia vo vyššom štádiu tehotenstva alebo to spôsobujú pohyby bábätká?
    Bábätko sa mi hýbe, dokonca teraz o dosť silnejšie a intenzívnejšie.
    Na poradni vo štvrtok mi bola zistená trošku zvýšená hodnota bielkoviny v moči, ale povedali že zatiaľ je to v norme a budeme to sledovať, môže to byť spôsobené aj tým?
    Beriem magnézium 2 krát denne, ale to som brala aj doteraz, tak podľa mňa by to nemalo byť tým.
    Viete mi prosím povedať či je toto už bežné na konci tehotenstva a poprípade aký liek môžem užiť?
    Ďakujem Vám a prajem pekný deň.

    Dobrý deň, nie je úplne bežné, aby tehotná mala silné a opakované hnačky. Skôr sa stretávame s pomalším trávením a zápchami. Určite sa nejedná o čistenie, ale skôr o diétnu chybu alebo črevnú virózu. Skúste si nasadiť párdňovú diétu, užívať môžete Carbosorb. Odporúčam tiež dostatočný pitný režim, skôr však pite neperlivú vodu a čaje. Odsledujte si to. Ak sa stav nezlepší do pár dní, aj napriek diéte, vhodné bude realizovať infektologické vyšetrenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.