• Skrátený krčok v 34tt

    , Autor: 123Mia123

    Dobrý deň pán doktor,

    Som v 34t a lekár mi na poradni pred 2 dňami nameral pri cervikometrii dĺžku krčka 24mm bez funnelingu.

    Zvýšil mi dávku Mg 2x1 magnosolv 1x1 magnerot + utrogestan 1x 200mg vag. večer.
    Odporučil mi kludovy režim a zakázal prechádzky.

    Chcela by som sa vás opýtať čo v takom prípade znamená kludovy režim ak sa chcem vyhnúť hospitalizácii? Snažím sa väčšinu dňa ležať a robiť len nevyhnutné veci - wc,sprcha,varenie... Nakoľko mám aj hydronefrozu dosť mám obmedzené polohy v ľahu keďže neprichádza do úvahy ležať na pravom boku preto by som nechcela skončiť v nemocnici v polohe ,,dole hlavou". Kontrolu mám o týždeň.

    Ďakujem, prajem pekný deň.

    Dobrý deň, ak budete pokračovať v opisovanom kľudovom režime a v nasadenej liečbe, je veľká pravdepodobnosť, že v nemocnici neskončíte. Nález na krčku nie je katastrofálny, nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní obvodného gynekológa a v prípade zmeny alebo zhoršenia zdravotného stavu, či nejasností ho kontaktujte.