• Vitamíny

    , Autor: NBi

    Dobrý deň, je pravda, že sa z väčšieho množstva vitamínov rodia väčšie bábätká? Som v 32tt a pravidelne beriem každý deň -Euthyrox 25, magne B6 2 tablety denne, femibion 2, rozpustné calcium a Dopegyt 2x denne. Všetko mám odporúčané od lekárov. Mám pokračovať v užívaní všetkého do konca tehotenstva? Nechcem to preháňať, hlavne aby malo dieťatko čo potrebuje a neškodilo mu to. Ďakujem

    Dobrý deň, nie je to celkom pravda. Veľkosť plodu je za normálnych okolností daná geneticky. Na veľkosť plodu však môže mať vplyv dekompenzovaná cukrovka, ale väčší novorodenci sa zvyknú rodiť aj pri prenášaní po temíne pôrodu, kedy plod najviac rastie. Užívajte lieky podľa odporúčaní. Magnezium užívajte do 36. týždňa, dôvod na užívanie kalcia tiež nevidím. Užívate tehotenské vitamíny Femibion, ktoré už majú v sebe obsiahnuté množstvo vitamínov, takže je zbytočné dvojité užívanie vitamínov.