• Odtok hlienovej zátky

    , Autor: Luci123

    Dobrý deň pán doktor, som prvorodička v 38tyzdni (37+2) som na 1cm otvorená včera večer mi asi odtiekla hlienová zátka bol to hustý naťahujúci sa hlien v žltopriesvitnej farbe. Po akom čase môže prísť pôrod? A môžem mať po odteceni hlienovej zátky sex? Ďakujem

    Dobrý deň, hlienová zátka neznamená nevyhnutne blížiaci sa pôrod, ale postupné dozrievanie a pootváranie sa krčka maternice. Nedá sa povedať, kedy sa spustí kontrakčná činnosť. Pohlavný styk mať môžete, treba však myslieť na to, že spermie obsahujú prostaglandíny, ktoré môžu napomôcť spustiť pôrod. Ste však už prakticky v termíne, takže to vplyv na zrelosť plodu nebude mať.