Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,255 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zápal

  , Autor: Mia1826

  Dobrý deň pán doktor som v 33 tt týždni tehotenstva ,mám časté nutkanie na mocenie a sem tam ráno trosku cítim bolesť v podbrušku .
  Doma mám papieriky na kontrolu moču, moje čistý v poriadku nemám ani krv ani bielkovinu ani hnis .
  Myslite, že to tlači dieťatko ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ste už v pokročilejšom týždni tehotenstva, kedy maternica tlačí na močový mechúr. Preto časté močenie nie je ničím nezvyčajným. Odsledujte si to. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti, nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • Kliešť

  , Autor: Jak11

  Dobrý deň, v 3 mesiaci tehotenstva som mala zrejme kliešťa v podpazuší, neviem to určiť lebo odstrániť to išlo bez problémov a rýchlo, bezbolestné. nemala som žiadne začervenanie kože. Odstupom času teraz v 38 týždni mám pálenie kože, bolesť bedrových kĺbov, predtým som mala aj bolesť v záhlavi a niekedy mám problém s očným videním. Bola som na očnom kde mi nič nenašli,vplyvom tehotenstva sa mi zhoršilo vyhodnotenie. Niekedy som bola počas tehotenstva unavená ale stále som si myslela,že je to vplyvom tehotenstva. Chorá som bola raz ako zápal hrdla a zahlienena ktoré prešlo bez teploty. Chcela som ísť teraz na krvné testy ale nespravia pretože momentálne beriem antibiotika pre akútny zápal hrdla a zväčšená uzlina. Takže som zúfalá či ak mám to ochorenie počas celého tehotenstva či je možné aby bol plod poškodený. Doteraz všetké výsledky som mala v poriadku, usg aj morfologické. Pôrod ma čaká o 10 dní. Čo by ste mi odporučili? Kontaktovala som aj infektologa ale ten sa nevedel k tomu vyjadriť a momentálne kvôli sviatkom ordinovať nebudú. Mám obavy ,že som to podcenila a ohrozila moje dieťa. Na tehotenskej poradní sa vyjadrili,že oni riešia pôrod a nie také.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak uvažujete nad boreliózou, nespĺňate žiadne kritériá, ani príznaky boreliózy. Inkubačná doba boreliózy sa pohybuje v rozmedzí niekoľkých dní až týždňov, väčšinou je to 7 - 14 dní ale tolerancia je až 3 - 30 dní. Je to však otázka na infektológa. Aj v prípade, že sa u tehotnej vyskytne borelióza, lieči sa podávaním antibiotík s výnimkou tých liečiv, ktoré sú v tehotenstve kontraindikované. Aj keď Borrelia môže prenikať cez placentu, doposiaľ nebol zaznamenaný negatívny vplyv na vývoj bábätka. A aj keby ste mali príznaky boreliózy, tieto baktérie neprechádzajú do materského mlieka. Podľa mňa, ak však boli všetky výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Je to však naozaj otázka na infektológa.

 • Nízke Hcg

  , Autor: Simad

  Dobrý deň pán doktor,

  som 13. deň po IVF a hladina Hcg je iba 96, má to ešte šancu takéto tehotenstvo? V utorok ma čaká kontrolný odber. A môže aj choroba (zápal priedušiek)mať za následok nízku hladinu Hcg?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe jednej hodnoty beta HCG sa nedá jednoznačne vyjadriť a stanoviť prognóza. Určite je potrebné stav odsledovať a beta HCG skontrolovať. Podľa výsledku kontrolného vyšetrenia sa následne určí ďalší postup. Ak ste mali teplotu alebo je prítomný zápal v organizme, je možné, že to mohlo mať vplyv na uhniezdenie. Na samotný výsledok beta HCG to však nemá vplyv.

 • Biometria plodu.

  , Autor: Michaela1994

  Dobrý deň.ja by som sa chcela opýtať na otázku.v
  sobotu som bola na pohotovosti lebo mam zapal prinosovych dutim a poslali ma najprv na gynekologické keďže som v 28.tyzdni a báli sa mi dat antibiotika.tam mi robili vyšetrenia.
  USG/TAS/TVS:IU grav.PP-KP,post.II,As+,PP+,AFI euhydramnion (AFI 14-15),Ri 0,65, S/D 2,87,placenta na PS,
  Biometria plodu:BPD 6,49-27/0, HC 23,14-25/1 ,AC 22,8-27/1, FL 5,12-27,3, OH:1019g je všetko vporiadku z týmito vysetreniami aj co sa tyka placenty.viem ze mala je otočená koncom panvovym lebo aj pohyby cítim stále len dole na mocovym mechurom.prvy porod som mala cisarsky.podla týchto vyšetrení mi nehrozí cisarsky?ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedené výsledky USG sú v norme a primerané danému týždňu tehotenstva. Nemusíte sa obávať. Ak plod ostane otočený v postavení koncom panvovým, zadočkom, a navyše ste už po jednej sekcii, bude pôrod vedený plánovaným cisárskym rezom 7 až 10 dní pred termínom pôrodu. Ak je potrebné užívanie antibiotík, užívajte antibiotiká podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Môžem brať antibiotiká a neublížim dieťatku

  , Autor: Kate 34

  Dobrý deň ja mám otázku som v 27tyzdni tehotenstva
  A malá som pozitívne výsledky na zápal priedušiek a aj nos mala som horúčky tak sa chcem opýtať či môžem brať antibiotiká či to neublíži dieťatku je to moje vytúžené bábätko s mužom sa tešíme naň megamox aj hnis mi v moči našli ďakujem za odpoveď a želám pekný deň
  S pozdravom Kate

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedené antibiotikum sa počas tehotenstva môže užívať, ak je to potrebné. Amoksiklav/Augmentin/Medoclav/Megamox predstavuje to isté antibiotikum, má len iný komerčný názov, pretože každé vyrába iný výrobca. V tehotenstve je toto antibiotikum liekom prvej voľby, ak nie je u pacientky alergia alebo rezistencia na vykultivovanú baktériu. Nemusíte sa obávať.

 • Chripka

  , Autor: Michaela1994

  Dobrý deň.potrebovala by som poradiť.moj syn už pomaly týždeň je chory zo škôlky ho poslali domou z vysokými horuckami na druhý deň som si všimla ze sa mu objavujú vyrážky takže dostal ovcie kiahne.okrem toho má zapal očných spojiviek a chrípku.ja som v 27.tyzdni a už 3.den soplim a mam bolesti v hrdle aj ja.davam si morskú vodu na nadchu keďže pri fukani mam silne žlté hlieny a na hrdlo mi dali dr.weiss sprej.davam si paralen keďže prvý deň som mala aj horúčku a zimnicu.chcem sa opýtať v tomto tehotenstve ma postihlo dosť takýchto nepríjemnosti a obávam sa ci to nebude mať dopad na moje nenarodené dieta z hľadiska aj tejto chrípky.pri pasovom opare ste ma ukludnil a potom ma uistil aj gynekolog ze je všetko okej.len každá matka sa bojí o svoje dieťa
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, problém by mohol nastať, ak by ste mali ťažký a komplikovaný priebeh ochorenia. Za okolností, ak máte iba mierne prejavy, by to na tehotenstvo nemalo mať zásadný vplyv.