• Jadierka jablk

    , Autor: Daddka

    Dobry den,
    Som v 6.mesiaci tehotenstva a vcera sa mi stala takato vec. Pri odstavovani jablk, odstavovac rozdrvil aj semena jablk. Vsimla som si az po vypiti, ze boli v pohari so stavou. Citala som som ze rozdrvene semena jablk obsahuju amygdalin ktory sa premiena na kyanid, ktory je nebezpecny. Mohlo to nejako ublizit babatku?
    Dakujem

    Dobrý deň, museli by ste rozdrviť a zjesť niekoľko desiatok až stoviek gramov jadierok, aby to organizmu uškodilo. Nemusíte sa obávať.