• namerane hodnoty

    , Autor: Zuzana 1993

    dobry den
    zaujimal by ma vas nazor .... chodim do rizikovej poradne pretoze moje dieta stale zaostavalo v raste a amal som aj zle priwtoky bola som hospitalizovana 30 tt dali mi kortikoidy fraxiparin a magnezium nasledne ma pustili domov , mala som aj amniocentezu a vysla negativna malo by byt vsetko ok
    ked som si porovnala hodnoty z minule poradne a z tejto tak som sa cudovala reco su hodnoty niektore mensie ako z minuleho tyzdna
    hodnoty z 24.1.
    bpd- 7,9 cm- 32w1d
    hc-28,7cm- 31w2d
    ac-26,0 cm-30w1d
    fl-6,4cm-32w5d
    vaha dietata 1750 gramov
    prietoky pi- 0,80, ri-0,55

    hpdnoty z 2.2.2022
    bpd- 7,9 cm- 31w6d
    hc-28,5cm- 31w0d
    ac-28,8 cm-32w6d
    fl-6,1cm-31w2d
    vaha dietata 2008 gramov
    prietoky
    pi-0,96 ...ri-0,61

    neviem ci vam budu stacit tieto informacie mna by len zaujimalo preco niektore hodnoty oproti minulemu tyzdnu su mensie? napriklad hodnoty BPD, HC, FL
    moze byt ze to len zle namerali?
    dakujem vopred za odpoved

    Dobrý deň, je potrebné povedať, že ak by urobilo USG vyšetrenie šesť lekárov za sebou, nikto by nemal namerané absolútne rovnaké hodnoty a bola by prítomná nejaká odchýlka, aj keď nie veľká, rozdiel meraní niekoľko milimetrov by však bol určite prítomný,
    Je však pravda, že plod by mal za 9 dní o niečo narásť a namerané hodnoty by mali byť o niečo väčšie, takže zjavne je prítomné zaostávanie v raste. Prietoky sú v oboch prípadoch v poriadku. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov a v prípade nejasností sa ich nebojte pýtať.