• Uzivanie atb

    , Autor: Tánička977

    Dobrý deň, som v 20tt a zistili mi ureoplazmu. Následne mi pani doktorka predpisala klerimed 500 každých 12 hodín po dobu 5 dní. Chcem sa opýtať, či tieto atb môžu poškodiť plod. Ďakujem.

    Dobrý deň, ak by bolo riziko pre plod spôsobené užívaním antibiotík väčšie, ako prínos danej liečby, Vaša lekárka by Vám dané antibiotiká nepredpísala. Preparáty obsahujúce klaritromycín sú na lekárnickom trhu pomerne dosť dlho a problémy tehotným ženám, ani vplyv na plod nebol zistený.