• Interupcia

    , Autor: Lenuss

    Dobry den mam 16 a som tehotná som v 6 tyzdni. Uvazujem nad potratom kedze dieta si nemozem kvoli urcitym okolnostiam nechat. Viem že sa mi to dost ukaze na psychike. Ale nemam inak na vyber. Treba suhlas rodica na potrat? Ale pride mi setrnejsia potratova tabletka ako chirurgický zakrok da sa k nej dostat aj u nas? Lebo niekde som citala ze ano a niekde ze najblizsie vo viedni. Tak ak nie je u nas tak ako prebieha to vo viedni treba nejaky suhlas rodica ako sa tam dostanem kolko to tam stoji? U doktorky som este nebola nechcen aby sa to dozvedeli rodicia
    Vopred dakujem za odpoved

    Dobrý deň, keďže ste ešte neplnoletá, áno, je potrebné podpísanie žiadosti, ako aj ďalších dokumentov zákonným zástupcom - matkou. Potratová tabletka u nás nie je registrovaná. Umelé prerušenie tehotenstva sa realizuje formou zákroku. Ako prebiehajú tieto záležitosti v susednom Rakúsku Vám povedať neviem. Odporúčam informovať rodičov a následne navštíviť obvodného gynekológa.