• Malé babetko

    , Autor: Peta29

    Dobrý deň chcem sa opyta 28tt a5dni keď som bola na kontrolu u gynekológa my povedal ze mala ma 1120g ale len 27,5cm ze je menšia ale to v poriadku no mala by mať na daný týždeň 37cm je to zle alebo môže dobehnúť ze teraz pribera na váhe lebo prietoky mam v norme ja som pribrala len 2,5kg

    Dobrý deň, plod v maternici sa v II. trimestri nedá objektívne zmerať, čo sa týka dĺžky. Definitívnu dĺžku novorodenca sa dozviete po pôrode. Odhadovaná váha je v norme. Ak boli ostatné vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať.