• Placenta praevia

    , Autor: Lienockova

    Dobrý deň p. doktor. Som v 32tt a diagnostikovali mi placentu praeviu. Zakrvácala som 4krat. Prvýkrát v 23tt. Jednorazovo, silnejšie a samé to prestalo. Potom v 27 tt a v 30tt 2krat za sebou. Bola som už aj 2krat hospitalizovana. Placenta ako taká je úplne v poriadku. Bábätko tiež. Krcok je zatvorený. Na Sone mi však našli ešte nejakú pridavnu placentu. Chcem sa však spýtať, či je normálne, že po poslednom zakrvacani pred 12 dňami som začala spinit? Resp. na vlozke nemám žiadne špinenie, aj pri močení v mise žiadnu krv, iba vždy ráno po noci mam na toaletnom papieri hlien hnedej, až čiernej farby. Potom sa už počas dňa hlien nevyskytne. Môže to byť ako čistenie, alebo to je ako nejaké vnútorné krvácanie? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, môže sa jednať o cervikálny hlien, prípadne o zvyšok starej krvi z predchádzajúceho zakrvácania. Pošva tiež produkuje isté množstvo sekrétu. Ak sa nejedná o krvácanie a výsledky všetkých vyšetrení boli v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní ošetrujúcich lekárov.