Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,479 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Anesteza u stomatológa

    , Autor: Bibi22

    Dobrý deň pán doktor. Som v 23 týždni tehotenstva. Bola som dnes u zubára, lebo sa mi zlomil zub. Zubár mi vravel nech sa opýtam gynekológa čo hovorí na anestezu, nakoľko mi potrebuje odpáliť ďasno a niečo s tým zubom urobiť, nakoľko v ňom mám titánovy čap,vraj bez anestezy sa to nedá. Pamätám si, že aj pri prvom tehotenstve som trpela, kde mi potrebovali vytiahnuť zub a nemohlo sa, lebo by sa vraj mohol spustiť pôrod. Ale teraz nechce ťahať, chce to nejako urobiť, ale bez anestezy bez šance. Čo vy nato? Nechcem riskovať, radšej budem chodiť tak hoci je to nepríjemné a dám si to urobiť až po pôrode. Ale zasa neviem ako to je keď budem kojiť, či sa vtedy bude dat niečo s tým robiť. Čo mi odporúčate? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, zubári používajú lokálne anestetiká, ktoré nepôsobia celosystémovo. Ste už v týždni tehotenstva, kedy by na plod nemali mať žiaden vplyv. Orientačne sa umrtvenie a zásahy to vyžadujúce neodporúčajú a nerobia do konca tretieho mesiaca a od ôsmeho mesiaca tehotenstva. Od štvrtého do siedmeho mesiaca tehotenstva sa realizovať môžu.