• Clotrimazol

    , Autor: Heri

    Dobrý deň, pán doktor. Som v 37. tt, sekcia naplanovana o 2 týždne. Z posledného steru mi doktor zistil mykozu a predpisal mi fungicidin zvonku a clotrimazol 6 tabliet zvnútra. K tým tabletám je pribalený aj taký hrozivo dlhý aplikátor, tak sa chcem spýtať, či ho môžem použiť alebo sa to v tehotenstve neodporúča?
    A druhá vec, na ktorú by som si rada prečítala váš názor... Prvú akútnu sekciu som absolvovala pred tromi rokmi z dôvodu nepostupujuceho pôrodu, babatko malo 4440g. Teraz som presne 36+4 a odhad dvoch doktorov je 3200g. Bola mi doporučená sekcia, vraj bábätko je opäť o niečo väčšie. Inak tehotenstvo je úplne bezproblémové. Čo si o tom myslíte vy?

    Dobrý deň, v tehotenstve sa majú liečivá podobného typu aplikovať bez aplikátora. Ak chcete vyskúšať rodiť spontánne, za istých okolností sa to dá. Musia však byť splnené kritériá. Termín cisárskeho rezu sa v takomto prípade nestanovuje týždeň pred termínom pôrodu ale na termín, či pár dní po termíne a ak sa do vtedy nerozbehne sama kontrakčná činnosť, alebo v termíne bude vychádzať väčší plod, tým, že ste už po jednom cisárskom reze, urobí sa cisársky rez.