Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,855 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cestovanie

  , Autor: Xejka

  Dobry den , mam otazku som v 28tt a bola som na cestach a chxem sa opytat co mozu sposobit otrasy v aute ? Ak idete napriklad na dialnici 130-150 a s vami podskoci? Mkze to babetku ubkizit?dakuujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, plod je v maternici dobre chránený. Ak nedôjde k prudkému nárazu alebo tlaku na brucho a na maternicu, plodu sa nič nestane. Pri cestovaní lietadlom však zmena tlaku môže spôsobiť predčasný odtok plodovej vody.

Podobné otázky

 • Cestovanie v tehotenstve

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, chcela by som vedieť váš názor, na cestovanie počas tehotenstva v 1 a 2 trimestri, samozrejme za predpokladu, že tehotenstvo prebieha v poriadku. Ide o cestovanie tak 1 -2x do mesiaca a trvanie cesty ca 7-8 hodín autobusom alebo vlakom. Môžu následkom cestovania nastať nejaké komplikácie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak je tehotenstvo bezproblémové tak cestovať môžete, samotné cestovanie by v prípade fyziologickej gravidity nemalo spôsobiť žiadne komplikácie.