• Streptokok

    , Autor: Lucinda33

    Dobrý deň, som 23+6tt v nemocnici mi prisli na to ze mam streptokoka :( jedna sestricka ma tak vystrasila ze vobec neviem ci je možné porodit v normálnom case zdrave bábätko. Druhá že ked sa to uz lieči antiobiotikami nemal by byt problem. Mala som tazkosti ze ma pichalo v podbrusku na pravej strane a to mi vyrazalo az do pravej strany krizov... je to uz menej ale stale to cítim. Liecbu mám len druhy deň. Prosím vas mam sa velmi znepokkojovat ?

    Dobrý deň, ak hovoríme o GBS (Streptococcus agalactiae), ktorý bol vykultivovaný z pošvy, aj napriek tomu, že máte teraz nasadenú liečbu a pri ďalšom stere bude výsledok negatívny, aj tak sa berie celkovo výsledok za pozitívny. Pre Vás to znamená to, že keď prídete na príjem na pôrodnú sálu, budete dostávať antibiotiká až do pôrodu. Nie je na mieste Vás strašiť, hlavne zo strany sestier. Čo sa týka Vašich ťažkostí, skôr to vidím na urologický problém spôsobený tehotenstvom. Môže sa jednať napríklad o hydronefrózu v tehotenstve. Nemusíte sa však znepokojovať, postupujte podľa odporúčaní lekárov a v prípade nejasností sa nebojte pýtať lekárov zdravotníckeho zariadenia.