• Klebsiella Pneumoniae

    Dobrý deň, v 36. tt mi zo steru vyšiel streptokok agalactiae na ++ a klebsiella pneumoniae na +++. Chcem sa opýtať, čo je to vôbec za baktériu, čo spôsobuje v tele a ako môže ohroziť bábätko. Môj Lekár sa so mnou o tom vôbec nerozprával a mám strach ísť do prirodzeného pôrodu. Predpísal mi Macmiror ale ako sa to ďalej rieší? Ďakujem.

    Dobrý deň, Streptococcus agalactiae je baktéria, ktorá bežne nemusí robiť žene žiadne ťažkosti, ale pre tehotné predstavuje isté riziko. Preto pri príjme na pôrodnú sálu sa u pacientky s pozitivitou na Streptococcus agalactiae (GBS) podávajú antibiotiká až do pôrodu pre eliminovanie rizika novorodeneckej sepsy. Klebsiela pneumoniae je baktéria, ktorá tvorí súčasť bežnej flóry v ústach, tráviacom trakte a kože. Môže však spôsobovať zápal pľúc. Vyskytuje sa najmä u ľudí s oslabenou imunitou. Je jednou z najčastejších príčin zápalu močových ciest. U tehotných pri prítomnosti v pošve vo všeobecnosti môže mať vplyv aj na predčasné dozrievanie krčka maternice, či predčasného odtoku plodovej vody. Ste však už v 36. týždni, takže už sa nemusíte obávať. Ak sa táto baktéria vykultivuje v pošve, je potrebné ju preliečiť. Aj keď sa podávajú a aplikujú antibiotiká aj tak je potrebné pri pôrode podávať antibiotiká. Aplikujte si Macmiror podľa odporúčaní, no aj napriek tomu budete aj naďalej braná ako GBS pozitívna a bude potrebné Vám pri pôrode podávať antibiotiká až do pôrodu.