• Zápal močových ciest

    , Autor: monika-14

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa môže prípravok Cistibell užívať v tehotenstve. Už tri krát počas tehotenstva sa mi vrátila baktéria Klebsiella pneumoniae, liečili sme to antibiotikami. Som v 27. týždni a doktorka mi odporučila Cistibell. Obsahuje však medvedicu lekársku, ktorá by sa však v tehotenstve nemala užívať. Chcela by som poznať Váš názor. Ďakujem

    Dobrý deň, ak Vám bola zistená Klebsiella pneumoniae z pošvy, občas sa v pošve nachádza a netreba ju liečiť antibiotikami. Závisí však od toho, či a aké máte ťažkosti. Nepoznám však úplné výsledky kultivácie ani citlivosti ako ani mi neprináleží hodnotiť náležitosti z iného odboru. Cistibell je výživový doplnok, osobne s ním nemám skúsenosti, ale podľa môjho názoru Vám ani plodu neuškodí. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.