• Uštipnutie

    , Autor: Heri

    Dobrý deň, som v 33tt a za posledné 2 týždne ma už druhý krát poštípala do nohy kusok pod členkom pravdepodobne malá agresívna muška (myslím že sa jej hovorí muchnička). Reakcia po prvom uštipnutí bola najskôr svrbenie, potom sa mi urobil červený flak, oblasť cela zatvrdla, mierne opuchla a bola veľmi bolestivá. Asi po týždni vsetky príznaky ustúpili. Momentálne som opäť vo fáze opuch a stvrdnutie. Chcem sa spýtať, môže takéto uštipnutie nejako ublížiť bábätku? Mám vyhľadať lekára? Čo ak by som dostala v tomto štádiu tehotenstva boreliózu? O týždeň mám poradňu, mám poprosiť lekára, aby mi urobil testy? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, toto je skôr otázka na dermatológa, prípadne ešte infektológa, ktorý by sa vedel vyjadriť k lokálnemu nálezu a určil ďalší postup. Samotné uštipnutie vplyv na plodu nemá. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem.