• ustipnutie hmyzom v Í. trimestri

    , Autor: odbornik6

    Dobry den, som v 6.tt a pred par dnami ma ustipol ovad na chrbat ruky. Na druhy den mi ruka az po zapastie opuchla, zacervenala, bola tepla a citliva. Osetrovala som si to s octanovym kremom s akotakym ucinkom. Ruka pomaly odpuchla, svrbela a v mieste bodnutia sa vznikla tuhsia cervena vyrazka s hnisavou ciapockou. Chcela by som sa opytat, ci vyplyvaju nejake rizika pre tehotnost z takejto lokalnej zapalovej reakcie, resp. v buducnosti ak by sa potvrdila napr. Borellia. Dakujem.

    Dobrý deň,
    ovady prenášajú boreliózu len veľmi zriedkavo a nie je to úplne typické, na druhej strane sa to samozrejme nedá vylúčiť. Samotná lokálna reakcia tehotenstvo neohrozuje ak by však išlo o boreliózu v takto včasnom štádiu tehotenstva je nutné intenzívne preliečenie. Ak lokálna reakcia neustupuje alebo pociťujete iné ťažkosti je nutné navštíviť lekára.