• listerioza

    , Autor: nati41

    Dobrý deň, pán doktor chcem sa opýtať. Pred 3 týždňami som omylom v reštaurácií zjedla bryndzové halušky, neuvedomila som si, že môžu byť z nepasterizovanej bryndzi. Tento týždeň som začala mať návaly horúčavy, jemnú bolesť v žalúdku a raz som mala aj riedku stolicu. Môže sa jednať o listeriozu ? Horúčku som zatiaľ nemala. Som v 32 týždni tehotenstva. K mojej lekárke idem až 20.7 kvôli tomu, že má dovolenku. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nepanikáril by som hneď. Podľa opisu nemáte ani jeden z príznakov listeriózy. Pri listerióze u tehotných žien sa vyskytuje teplota, únava, malátnosť, príznaky z postihnutia dýchacích ciest, nevoľnosť, vracanie, ojedinele postihnutie močových ciest, či zápal obličiek. Odsledujte si to, ale podľa mňa sa nemusíte obávať. Pri spomínaných príznakoch navštívte Vášho obvodného gynekológa.