• Čo znamená vnútorná bránka vezikulizácia

    , Autor: Adus56

    Dobrý deň dnes som 32/5 týždni a mala som poradňu. Doktor mi robil cervikometriu krčok 29 mm a povedal že vnútorná bránka je v tvare Y že sa neotváram ale že sa pozmenila. Aj mi ju ukazoval na monitore tak bola v tvare ako keby U. Kontrola o 2 týždne. Cs 2. V správe som nasla že vnútorná bránka vezikulizácia ale všade na nete som sa dočítala že je to otváranie. Môže vnútorná bránka meniť tvar ale zatiaľ sa neotvárať ? Poprípade môže ostať nejaký čas rovnaká? Čo Od 16 tt som na rizikovom len ležím.

    Dobrý deň, vezikulizácia znamená, že sa mení tvar vnútornej bránky. Ak je aktívna časť 29 mm a nie je prítomný funneling, teda vnútorné otváranie krčka, je nález ešte v norme. Hodnota cervikálneho skóre 2 tiež hovorí o zmenách kvality krčka. Áno, nález môže pretrvávať aj niekoľko týždňov, ale môže dôjsť k zhoršeniu kvality krčka, preto je vhodné cervikometriu skontrolovať. Zbytočne sa nestresujte a postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.