• Občasné pichnutie

    , Autor: Ivet1445

    Dobrý deň pán doktor 15januara som mala kyretaz po MA . Počkali sme s priateľom 3cykly menštruácie a posnazili sme sa o bábo prekvapilo ma že to vyšlo na prvý krát testy mám krásne pozitívne vychádza mi to podľa poslednej MS ktorá bola 1.4. že som v 5+0tt no občas má pichne na jednej strane potom na druhej ako keby vo vaječníkoch mám biely výtok ako pri ovulácii nezapacha nesvrbi nepáli nič a niekedy mám také bolesti ako pred MS no keď si oddýchnem prejde to prvu kontrolu mám v pondelok 10.5. to je 5+4tt myslíte že už na sone bude niečo vidieť ? Alebo sa môže zopakovať missed abortion? Ďakujem pekne

    Dobrý deň, tehotenstvo sa potvrdzuje odberom krvi na beta HCG a USG vyšetrením. Spomínané občasné pichnutie môže byť spôsobené naťahujúcimi sa väzmi závesného aparátu maternice pri zväčšovaní sa maternice. V 6tt by už tehotenstvo malo byť na USG vidieť. Väčšinou, ak u ženy nastane Missed Ab, ďalšie tehotenstvo býva úspešné. Ak však náhodou dôjde k opakovaným potratom, čo sa občas stáva, hľadá sa príčina. Najčastejšie je hematologická, endokrinologická, genetická alebo imunologická.