• Hematóm na plodovom obale

    , Autor: Lenka1994

    Dobrý deň, cez víkend som začala mierne krvácať, čo ma priviedlo na pohotovosť, keďže som bola tehotná. Lekárka mi do správy napísala, že nešlo o čerstvú krv. Navyše v správe mám napísané, že na vonkajšej stene choriónu je susp.hematóm o rozmere 23x3mm o čom mi nič nepovedala, tak neviem, čo to znamená. Bola som aj u môjho gyn. ale ten ma zospodu ani nepozrel iba sa ma opýtal zopár otázok a nasadil mi duphaston 2x denne a ak by som znova krvacala, tak mi predpísal aj dycionne tab.
    Šok pre mňa bolo aj to, že som žila v domnienke, že som 11tt+2 ale na pohotovosti mi povedali, že CRL zodpovedá 12tt+4.
    Rada by som sa opýtala, či daný hematóm môže ohroziť bábätko?
    Ďakujem.

    Dobrý deň, pri tvorbe cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou, môže dôjsť k zakrvácaniu pri nahlodávaní ciev. Niekedy je lepšie, keď sa krv vyplavuje do pošvy, ako by sa mala hromadiť medzi stenou maternice a choriónom. Ak je hematóm na vonkajšej strane choriónu, riziko je menšie. Je to pomerne častý nález. Pokračujte v nasadenej liečbe. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.