• Prietoky

    , Autor: Katkacer92

    Dobry den, pan Doktor, vcera som Vam pisala olhladom prietokov z poradne, nedalo mi, a bola som u jednej doktorky sukromne, ktora mi premerala prietoky. Ale ja uz nicomu nerozumiem. Ona mi zas merala UMB PI 0,72 a UMB RI 0,50. Pri prietokoch sa kolko faktorov meria? Ona zas hovorila, ze je vsetko ok. V nemocnici mi zas merali au pi 0,88 a amc pi 1,12 (8%).
    To su 4 rozne hodnoty? Ja uz nicomu nechapem. Ani na internete som nevedela nic najst, ani hodnoty, ani ze co su to zac..... :(
    Dakujem.

    Dobrý deň, pri štandardnom meraní prietokov sa realizuje vyšetrenie prietokov krvi v pupočníkovej artérii (AU, UMB), kde sa meria PI (pulzatilný index), RI (rezistenčný index), S/D, (pomer systola/diastola) a HR (heart ratio, teda počet úderov srdca plodu za minútu). Pri rozšírenom vyšetrení prietokov sa meria pomer PI v pupočníkovej artérii a v AMC (arteria media cerebri - čo je jedna z ciev v mozgu). Všetky výsledky sú u Vás v poriadku. Nemusíte sa obávať.