• Hematom

    , Autor: Bora2001

    Dobrý deň, som v 11tt a 3 dni.Chcela by som sa spýtať v nedelu som začala krvacat svetlou krvou. Bola som prevezena do nemocnice, kde na sone videli hematom. Nevedia, ci krvacanie bolo z neho, alebo nie. V pondelok som bola u svojho gynekologa, potvrdil hematom vo veľkosti 1,5 cm. Doporučil kľudovy režim na lôžku. Beriem duphaston od 7tt, plus magnezium, asccorutin 3x denne. V pondelok na kontrole bol plod v poriadku, akcia srdca potvrdená. Od vtedy spinim na hnedo/ čierno. Každým dnom menej a menej. Dnes už skoro vôbec. Chcela by som sa spýtať, či pri vyplavovani hematomu mohli byt bolesti v podbrusku, ako pri menstruacii alebo išlo skorej o rast maternice ? Bolesti uz ustúpili, je dôvod na paniku ?

    Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva súvisí najčastejšie s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Často dochádza ku vzniku hematómu. Jeho vyplavovanie môže byť aj vo forme hnedého, či bordového špinenia, ale aj jasnočervenej krvi. Odsledujte si to. Bolesti v podbrušku mohli byť z rôznych príčin. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.