• Otvorený krcok

    , Autor: Sýkorka

    Vážený pán doktor,som v 25 tt a na dva prsty otvorená.V nemocnici mi podávajú mag. infúzie asi tretí deň (3x denne)+ progestanelle.Prve dieťa som porodila predčasne v 31 tt.Obcas mám tvrdnutie bruška i také silnejšie,tlak akoby v lonovej kosti,tupé bolesti v podbrusku. Cakaju na výsledky sterov,či nie je infekcia a pod... Myslíte,že je to dostatočná liečba,keď mám pocit,že mág nezaberá?Kedy sa nasadzuje napr. Atosiban,Ventolin? Možno budú robiť serklaz.
    Ďakujem.

    Dobrý deň, zahájenie liečby Atosibanom, prípadne zahájenia kortikoidnej prípravy, je na posúdení lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná. Vnútrožilová liečba má začať hneď ako je to možné po stanovení diagnózy hroziaceho predčasného pôrodu. Ste v týždni tehotenstva, ktorý je hraničný čo sa týka rozlíšenia hroziaceho potratu a predčasného pôrodu. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani výsledky vyšetrení, ani okolnosti, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa nebojte pýtať službukonajúcich lekárov, ktorí majú k dispozícii všetky výsledky vyšetrení a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť k stavu.