Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,281 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • ..

  , Autor: Daša28

  Dobrý večer chcela by som sa spýtať som v 14tt a 3 dni.
  Mám prekážku v práci skrz corony. Bola som na brigáde kde je chlad a v stojí som cca 8 hodín. Bola som tam len 3 dni a domov som prišla horúčkach a naposledy som sa nevedela postaviť z postele. Doktorka mi povedala že mám zablokovaní platničku a nemám sa zaťažovať.Chcela by som sa spýtať či je vhodné v tehotenstve sa vrátiť k tej brigáde do chladu keď mám aj tie problémy teraz.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, v tehotenstve by som takéto brigády, ktoré Vás vyčerpávajú, spôsobujú problémy, pokles imunity a teploty nevykonával.

Podobné otázky

 • tehotenska nadcha

  , Autor: katka246

  Dobry den, koncim 36tt, uz cca 2 tyzdne mam tehotensku nadchu ktora sa uz dostala do stadia ze mi opuchne nos a ciastocne aj hrdlo tak ze sa mi naozaj velmi tazko dycha ...skusala som inhalovat, naparovat, preplachovat, kanvickovat, nepomaha nic, uz ani nasivin mi nepomoze na viac ako 2-3h...gynekologicka mi odporucila poziadat alergologa o Nasonex, ktory vraj v takychto pripadoch vie pomoct. Medzitym mi pisala obvodna ze na zaklade vyterov mi predpisuje Uniflox (predpokladam ze mi teda nasla streptokoka, lebo mi nenapisala nic k tomu). Mozu sa tieto dve veci, Uniflox a Nasonex kombinovat? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, obidva preparáty sa v prípade potreby môžu užívať. Význam, či prínos ich súbežného užívania je však skôr otázka pre špecialistu ORL, či alergológa. Ak by ste však užívali oba preparáty súčasne, určite je potrebné ich aplikovať s odstupom.

 • špinenie

  , Autor: Anettka

  dobry den.. moze byt spinenie naznak tehotenstva? ak menzes meska uz 2-3 dni? vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, môže to byť znakom blížiacej sa menštruácie, ale samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Listerioza

  , Autor: Florencia 5

  Žiaľ mala som tam jarnú cibuľku zo záhrady kde občas pobehujú mačky ale po dvoch dňoch som ju vyhodila. Chladničku čistím raz za tri štyri mesiace no po vašom upozornení budem častejšie. Len sa chcem spýtať ešte raz keď som mala tú jarnú cibuľku tam či je dôvod na obavu.... samozrejme zajtra chladničku umyjem len vravím zľakla som sa a chcela som len vediet či mi niečo hrozí keďže som tam mala mäso. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa mňa sa nemusíte obávať. Nie každá mačka má listérie a nie za každých okolností je potrebné hľadať listériu aj tam, kde nie je.

 • Posledná otázka na listeriozu

  , Autor: Florencia 5

  Kamoška má dnes vystrašila a vŕta mi v hlave včera si vravela že listerioza je aj v chladničke včera som varila mäso so syrovovou omackou s cestovinami v hrnci s pokrievkou som dala do chladničky dnes som si to zohriala v mikrovlnke ale nebolo to horúce a tak mi napadlo čo mi hovorila a tak som rozmýšľala že či sa mám obávať chladničku umývam podľa potreby keď je špinavá alebo mastná ale celkovo má len zaujíma či aj takto sa viem nakaziť keby náhodou niečo alebo či môžem byť v kľude a jesť aj jedlo z druhého dňa ....nechce sa mi variť každý deň nové jedlo a hlavne. V chladničke som mala plesnivé citrony ale tie som vyhodila a neprišlo mi za potrebné umyvat hneď chladničku chcem len vedieť či sa mám obávať alebo môžem byť v kľude ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste v chladničke nedržali suroviny, či potraviny z pofidérneho zdroja, obávať sa nemusíte. Listéria na Vás nečaká na každom rohu. Plesnivé citróny obsahujú pliesne, nie listérie. Samozrejme, z hygienického dôvodu, ako aj pri častom používaní chladničky je potrebné chladničku pravidelne čistiť. tak, ako sa vysáva, či umýva podlaha, je potrebné raz za čas poumývať a vydezinfikovať aj chladničku.

 • Číry výtok

  , Autor: Florencia 5

  Som ešte v 13 tt a je to círy výtok akoby som sa pocikala....ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, v tehotenstve, ako aj mimo neho je výtok normálnou súčasťou. Nie každý výtok je automaticky patologický. Číry, priesvitný, hlienovitý výtok by nemal byť žiadnou patológiou. Ak nezapácha a nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Takto sa Vám samozrejme neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.