• hemoroidy

    , Autor: wendy260

    Dobrý deň, som v 21. tt. a objavili sa mi už druhýkrát v priebehu tehotenstva hemoroidy (predtým v 13.tt). Aj napriek tomu, že môj váhový prírastok je v norme (+4kg), cvičím 3x denne Kegelove cviky, dodržiavam pitný režim, primeraný pohyb, množstvo vlákniny, akonáhle som však vybočila zo zabehanej stravy, objavila sa buď tvrdšia stolica alebo hnačka a to bolo spúšťačom hemoroidov. Pri ťažkostiach v 13. tt. ustúpili po liečbe Avenocom (masť a čípky) do dvoch týždňov. Nemám krvácavé stavy, len bolesti a cítim jemnú hrčku pri hygiene. Chcela by som sa opýtať:
    1.) môžem si sama nastaviť liečbu Detralexom a Ascorutinom alebo je potrebné o tom upovedomiť moju gynekologičku?
    2.) ak budem dodržiavat vyššie uvedené pravidlá, je možnosť zhoršenia sa hemoroidov pri zvyšujúcej sa váhe a rastom a tlakom dieťatka s postupujúcim tehotenstvom?
    3.) sú hemoroidy možná komplikácia pri prirodzenom pôrode alebo dôvod k cisárskemu rezu? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Pekný deň.

    Dobrý deň, Detralex si sama nenasadzujte, Ascorutin užívať môžete v dávke 3x1 tbl. Plynutím tehotenstva sa nález môže zlepšiť, môže ostať rovnaký, no môže sa zhoršiť. Samotné hemorhoidy nie sú indikáciou k cisárskemu rezu, ak by ste však už boli po operácii hemorhoidov, alebo mali inú pridruženú komplikáciu, v súvise s hemorrhoidmi, hrádzou alebo konečníkom, ktorá by mala vplyv na vedenie pôrodu, zvažovala by sa aj táto možnosť. Skúste užívať Faktu masť aj čapíky. Rovnako tak odporúčam dostatočnú hydratáciu a dostatok vlákniny.