Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,342 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Sono

  , Autor: Terka

  Dobrý deň dnes som bola na Sone embrio ma 6mm a videli sme už aj akciu chcem sa opýtať ktorému týždňu to zodpovedá lebo doktorka bola veľmi neistá... Mala by som byť podľa ms 6+4 tt ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zodpovedá to približne 6+5 týždňu tehotenstva. Vhodnejšie je vyšetrenie vrámci PTS v 11.-13. týždni tehotenstva.

Podobné otázky

 • Krce v žalúdku

  , Autor: Mimka128

  Dobrý deň. Pan doktor, som v 10tt . Mam rizikovú tehotnosť ( 2 maternice, jedno MA a dcerka narodená predčasne v 34tt) užívam duohaston a anopirin. Pred 2 dnami som velmi dlho chodila s malou vonku a cítila som v žalúdku pnutie. Po magneziu sa mu uľavilo Včera som mala veľmi nízky tlak, veľa som zvracala, po zvracani mi zostali krce v žalúdku. Dosť silné, občas vystrelovali do chrbta. Pila som len minerálku, colu. Užila som paralen q magnezium. V noci som si dala hylak. Teraz ráno už je to lepšie, nemám krce , ani bolesti, len celkovo som unavená. Nekrvacam ani nespinim. Mohlo to babatku uškodiť? Mala by som ísť pre istotu na kontrolné sono? Ďakujem vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin kŕčov v žalúdku mohlo byť viacero. Ak ste nič nejedla, mohli byť kŕče spôsobené aj hladom. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nemyslím si však, že by to malo mať nejaký vplyv na tehotenstvo, obzvlášť nie v 10. týždni. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Pri ťažkostiach, bolestiach, krvácaní, či nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pohyby v 29tt

  , Autor: MariV

  Dobrý deň,
  som v 29tt a chcem sa spýtať ohľadom pohybov - v podstate odkedy ich cítim tak sú úplne rôzne. Dieťatko má dní kedy ho cítim pekne priebežne celý deň a dni kedy sa musím veľmi snažiť aby som ho ucitila. Je to v poriadku? Už som s tým bola aj na pohotovosti ale všetko bolo v poriadku - ctg aj sono, dieťatko zodpovedá danému týždňu aj dňu, vraj to môže byť spôsobené placentou, ktorú mám vpredu a pohyby tlmi. no aj tak mám vždy strach keď ju cítim slabo, neviem či mám každý raz utekať na pohotovosť alebo to tak bude stále lebo ma taky režim.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte placentu na prednej stene maternice, tvorí akoby vankúš, ktorý do istej miery tlmí a znižuje cítenie pohybov plodu. Cítenie pohybov plodu je však aj napriek tomu každý deň individuálne. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Sex v tehotenstve

  , Autor: Dominika2219

  Dobrý deň, neviem kam sa obrátiť s otázkou tak skúsim sem. Moja gynekologička mi moc neporadila. V 6tom týždni som po orgazme krvácala ale bábätko sa udržalo (mávam sťahy maternice ale priznám sa že som to už 3krát skúsila odvtedy ako doktorka povedala že už môžem a bolo to vporiadku aj keď som vždy potom tŕpla či náhodou nezačnem krvácať). Aktuálne som na začiatku 2 trimestra a nemám žiadne ťažkosti okrem bolestí podbruška (niekedy sú dosť silné že ma to aj zobudí). Na poslednej poradni som sa gynekologičky pýtala či môžem mať teda sex a tieto veci a vyjadrila sa veľmi neurčito že ona mi nemôže rozkazovať a musím sa rozhodnúť sama. Dosť ma vykolajila touto odpoveďou, Myslím že ona by mala poznať môj zdravotný stav a poradiť mi a nie toto. Ešte ani raz mi nekontrolovala krčok, vždy iba sono. Manžel už má nádeje že by sme mohli ale ja sa bojím aby sa niečo nestalo tomu malému kedže od vlastnej doktorky som nedostala adekvátnu odpoveď. Budem rada za váš názor na vec. Už ani nemám chuť sa doktorky pýtať znova lebo viem že bude odpoveď rovnaká. Budem vďačná za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku a nebolo Vám vyslovene odporúčané pohlavne abstinovať, teda nepraktizovať pohlavný styk, nevidím dôvod, prečo by ste pohlavný styk mať nemohli.

 • Ultrazvuk

  , Autor: Asti

  Dobry den pan doktor. Som po jednom MA a z nasledneho tehotenstva mam zdraveho 2 rocneho chlapceka. Posledny menzes som mala 9.12. a snazili sme sa o druhe babo od cca 20.12. cykly mavam 33 az 35 dnove takze ovulacia nemusela byt na 11 den, ale pravdepodobne neskor, cize dnes 19.1. by som podla ovulacie mala byt cca 5tt alebo 5+1. Dnes som bola u dr na sono a bolo vidno iba gestacny vak, zltkovy vak zatial vidno nebolo. Som z toho trochu nervozna, dr vravela ze este je asi skoro, mam prist o 11dni. Viem ze asi stresujem, no po tom co som prezila sa bojim kazdej nezrovnalosti...podla Vasich skusenosti, moze byt este naozaj priskoro alebo uz by predsalen malo byt vidno aspon zltkovy vak? Dakujem...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu ste prišli na USG vyšetrenie priskoro. Ovulácia mohla byť posunutá. Tehotenstvo však môže byť úplne v poriadku, zárodok však musí vyrásť, aby ho bolo vidieť. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Morfologické sono a výsledky amniocentezy

  , Autor: Bajuss

  Dobrý deň pán doktor, na veľkom morfologickom sone v 20tt mi bolo zistené - absencia nosových kostí, prefrontálny edém 5 mm a klinodaktýlia a hypoplazia stredných článkov prstov na malíčkoch rúk. Hneď ma poslali na genetiku a amnio. Dnes mi volali z genetiky, ze amniocentéza vyvrátila akékoľvek chromozomálne ochorenie. Nebudem hovoriť ako sa mi uľavilo ale chrobák v hlave ostal. Ako mám tomu teraz chápať? Bábätko bude zdravé alebo tie markery môžu znamenať niečo iné čo sa nedalo zistit? Na sone mi vraveli že je to veľké riziko DS, nič iné nespominali....a z genetiky doslova nemali čas na otázky na telefonát...aké su vaše skúsenosti prosím? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bola amniocentéza negatívna, a okrem oného bola aj vylúčená Trizómia 21, teda Downov syndróm, plod by nemal byť poškodený v zmysle chromozomálnej vady. Čo sa týka neúplného vytvorenia stredných článkov prstov malíčka rúk plodu, aj keď plod môže byť geneticky zdravý, táto "vada" môže byť prítomná. Jedná sa však iba o kozmetickú odchýlku. Nevidel som však USG nález, ani nepoznám výsledky genetických vyšetrení, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.