Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,731 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa

Podobné otázky

 • Pozitivny tehotensky test

  , Autor: Kvietok123

  Dobry den, robila som si tehotensky test a vysiel mi pozitivny.
  Poslednu menstruaciu som mala 9.7 - 14.7. ovulacia bola asi 24.7-25.7
  Chcem sa opytat kedy mozem ist k lekarovi na vysetrenie.
  Mozem sa ohrozit ak pracujem v potravinach a dviham tazke veci? ( pracujem na cerstvom mase a kazdy den dviham do 10 kg)
  Dakujem za Vasu radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa poslednej menštruácie ste v 5. týždni tehotenstva. Ak nemáte žiadne ťažkosti, gynekológa stačí navštíviť o týždeň, či dva. Váha do 10 kg nespôsobí žiadne ťažkosti, zárodok má iba niekoľko milimetrov.

 • Dobry den

  , Autor:

  Chcem sa opytat meska mi menzes 4 dni...mam ho pravidelny a dnes ukazal test 2 ciarky podla mna hlupost a urcite sa mi menzes dostavi....posledny menzes 28.2.
  Moze to byt tehotnost ebo test ukazal preto dve ciarky ze sa mi.ma dostavit menzes?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zjavne máte pozitívny tehotenský test, s najväčšou pravdepodobnosťou ste tehotná. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Viditeľný gestačný vak v 5tt

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Prepáčte, že vám opäť píšem k tejto mojej otázke. Ste mi odpísali, že je ťažko sa vyjadriť, keď nepoznáte nález ani podrobnosti, tak ak by som mohla, zhrnula by som to: poslednú menštruáciu som mala 2.1. očakávaná mala prísť 30.1.
  - 2.1. pozitívny tehotenský test, následne krvácanie, návšteva pohotovosti, odobratá krv, HCG 75
  - 3.1. opätovné krvácanie, pohotovosť- podané Dicynone a Agolutin, nález: portio cylindrické- vonkajšia bránka štrbina, uterus mobilný, endometium do 10mm, GS nediferencujem, ovaria bilat.bpn., cD bez voľnej tekutiny
  -4.1. odobratá krv u môjho gynekológa, HCG 38.6- vraj sa jedná o potrat ďalší odber mal byť v piatok 7.2.
  -7.2. znova krvácanie, odber nebol, GS znova nevidel, preto ma pán doktor poslal na vyšetrenie do nemocnice, či sa nejedná o mimomaternicové tehotenstvo, povedal, že sa už začínam čistiť
  - v nemocnici bol nález: uterus v AVF, uterus bicornis, cervix 3 cm, vonkajšia bránka pre špicu prsta, nad cervixom GS 9,7x4mm, sliznica v rohoch maternice do 11 mm, ohraničená od myometria
  - pán doktor tiež povedal, že sa začínam čistiť, že mám očakávať silnejšie krvácanie
  Moja otázka znie: čítala som články, že gestačný vak sa začína tvoriť pri hodnote nad 1000, tak ako je možné, že som ho mala pri tak nízkych hodnotách? Nie je možné, že od utorka, kde som mala poklesnuté hodnoty 38,6 mi mohli do piatku stúpnuť na také, aby už mohol byť vytvorený GS aj napriek tomu, že mi hovorili, že som potratila? Je možné, že som vtedy potratila dvojičku, nakoľko v rodine máme niekoľko dvojičiek?
  Vraveli mi v piatok, že sa už čistím, no do dnešného dňa som minula 3 vložky. Viem, že je to veľmi veľa otázok...
  Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je viacero, aj to, čo ste spomínali, spätne sa to už zistiť vždy zistiť. Určite to treba odsledovať a skontrolovať. Hodnoty by mali za 24 hodín stúpnuť o polovicu. Ak sa jedná o potrat nejasného správania, treba beta HCG odsledovať až do nuly. V 3. týždni by mali byť beta HCG od 5 - 50 mIU/ml, v 4. týždni 5 - 426 mIU/ml.

 • Pozitívny tehotenský test a nízke hcg

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Vyšiel mi pozitívny tehotenský test, ale iba taká slabá čiarka. Brali mi krv a hcg mi vyšlo 289, ale ževraj je to take hraničné. A na ultrazvuku bolo vidieť ešte len taký fliačik, ale tiež mi to nevedela na 100% povedať. Myslite, že môžem byt tehotná? Dnes som si robila dalsi test a čiarka už bola o dosť tmavšia .. posledná menstruacia bola 18.8., ale o bábätko sme sa začali Začali snažiť až 4.9. Tento utorok som bola u doktorky. Cítim aj nevoľnosť, citlivé prsia a strašne som nafúknutá.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotná ste určite, treba len dodiferencovať, o aký týždeň sa môže jednať a či sa jedná o fyziologické tehotenstvo, či je plod v maternici a či sa tehotenstvo vyvíja normálne. Ultrazvuk ako aj odber beta-HCG treba zopakovať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach ho vyhľadajte, eventuálne pri akútnych ťažkostiach v čase mimo ordinačných hodín Vášho obvodného gynekológa navštívte gynekologickú pohotovosť.

 • Špinenie na začiatku tehotenstva

  , Autor: tina777

  Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Vyšiel mi pozitívny tehotenský test, ale lekárka na ultrazvuku nič nevidela. Mimomaternicové tehotenstvo vylúčila na základe opakovaného odberu krvi. Teraz mám prísť o dva týždne na ultrazvuk, vravela, že som otehotnela pravdepodobne neskôr, čo je u mňa možné, keďže mám polycystické vaječníky a nepravidelný menštruačný cyklus. Problém je, že som začala mať špinenie - hnedý výtok. Objavuje sa najmä večer, nie je silný, väčšinou sa objaví iba na toaletnom papieri, prípadne malá škvrnka na nohavičkách. Lekárka mi predpísala Duphaston a povedala, že to musíme nechať na prírodu. Už som z toho zúfalá a neviem čo si mám myslieť, trvá to už druhý týždeň. Vždy počas dňa mám pocit, že je už konečne všetko v poriadku a večer sa znovu objaví výtok. Bolesti nemám, sem tam ma zabolí vaječník alebo pichne v maternici, ale nič zvláštne. Je dôvod na obavu? Ďakujem za váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, závisí od týždňa tehotenstva, v ktorom ste. V úplných začiatkoch tehotenstva nemusí byť na ultrazvuku nič vidieť. Ak máte polycystické ováriá a nepravidelný cyklus, závisí od času otehotnenia. Slabé špinenie môže byť prítomné, môže byť spojené s tvorbou choriónu, teda budúcej placenty. Ak je progres a vývoj beta-HCG v poriadku, ako aj USG je zatiaľ v poriadku, pokračujte v spomínanom postupe. Ďalší postup sa určí po ďalšom ultrazvuku. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.