• prazdny gestacny vak

    , Autor: petusa27

    Dobry den,
    chcem sa spytat som podla sona v stvrtom tyzdni a mam len gestacny vak prazdny ale MS som mala naposledy 30 maja tak teraz neviem ci to je zle...
    Ako je to mozne? Nemala by som byt aspon cca 6 tyzden a viac?
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, nález je nutné opäť ultrazvukovo skontrolovať. S najväčšou pravdepodbnosťou sa však jedná o anembryomolu. Ak nemáte žiadne ťažkosti a jedná sa o žiadúcu graviditu, stav sa môže odsledovať. Ak však nebudú prítomné embryonálne štruktúry, jedná sa o patologické tehotenstvo a bude nutné realizovať revíziu dutiny maternice vrámci jednodňovej chirurgie. Pokračujte v odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.