Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,310 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Frekvencia srdca

  , Autor: Radka545

  Dobrý deň,v tehotenskej knižke v časti ultrazvuk 20.-24.týždeň mám v kolónke frekvencia srdca napísané 21+2. Je to v poriadku? Ultrazvuk bol robený v 20tt+3. Doktor na konci povedal,že všetko by malo byť v poriadku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to v poriadku. Rozdiel vo výsledku USG je prakticky 6 dní. Nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • sono

  , Autor: barbara088

  Dobry den.chcewm sa spytat ci podla vas su uvedene namerane hodnoty v poriadku.....
  19w6d.....
  BPD/4.30CM
  OFD/6.01CM
  HC/16.58CM
  AC.15.20CM
  FL/3.08CM
  FI/2.88CM
  HL/2.96cm
  RAD/2.54CM
  ULNA/2.79CM
  CEREB/2.01CM
  VP/6.26CM
  NF/3.44CM
  NBL/5.35CM
  C.S.P./6.66CM
  pohlavie zenske,odhadovana vaha 320g,frekvencia srdca 160...
  cakam tretie dieta,na vahe este nepribrala.lekar mi napisal zelezo,kys.listovu a magneziu....prosim o vas nazor
  Vopred dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  všetky hodnoty sa zdajú byť k danému týždňu primerané.

 • tehotenstvo

  , Autor: gabriela-p

  Dobrý deň. Som v 21. týždni tehotenstva a pred týždňom som bola na USB v poradni u svojej gynekologičky, kde mi napísala do tehotenskej knižky zopár informácií. Väčšinu skratiek som si už vyhľadala, no nenašla som vysvetlenie čo to znamená frekvencia srdca 4 DS. Taktiež by som sa chcela opýtať na zistenie, že mám placentu vpredu aj vzadu. Čakám jedno dieťatko, podľa doterajších informácií by to malo byť dievčatko, no doktorka len povedala, že je to zaujímavé, ale že placenta je vpredu aj vzadu. K lokalizácii placenty mi napísala vpredu a placenta grading vzadu. Inak sa k tomu nevyjadrila tak sa chcem opýtať, prečo je to tak a či by to mohlo znamenať niečo zlé, alebo nie. Keďže idem do poradne až o mesiac a v tej chvíli ma nenapadlo sa doktorky na to opýtať, vyhľadala som takúto cestu. Som trošku v neistote, pretože keď som sa jej opýtala či je všetko v poriadku tak mi povedala, že USG všetko tak nevidí, ale morfologicky by malo byť všetko OK. Mám obavy, pretože pred rokom som potratila a nikto nevie prečo a aj teraz to na začiatku tehotenstva vyzeralo všelijako, že najprv srdiečko nabilo a o dva dni na to už bolo vidno akciu. Tak som stále v obavách i keď už mám polovicu za sebou. Za skorú odpoveď vopred Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  4 DS veľmi pravdepodobne znamená štvordutinový systém srdca, to znamená, je u plodu všetko v poriadku a srdiečko tvoria 2 komory a 2 predsiene, čo je fyziologický nález. Čo sa týka placenty, vôbec sa nemusíte obávať, ide len o to, že placenta zasahuje na prednú aj zadnú stenu - je to len o jej uložení. O nič patologické sa v tomto prípade nejedná. To, že vám pani doktorka povedala, že ultrazvuk neukáže všetky prípadné chyby, to je absolútna pravda, no znepokojovať sa nemusíte, pretože systém vyšetrení je postavený tak aby zachytil čo najviac patologických gravidít. Rizikovú fázu tehotenstva už máte za sebou, morfologicky je to bez zjavných porúch preto sa neznepokojujte a začnite si tehotenstvo vychutnávať.