• Nevhodné látky v kozmetike

    , Autor: Kejty-Rus

    Dobrý deň,
    chcela by som sa Vás opýtať ako môžu uškodiť dieťatku v 4 mesiaci tehotenstva nebezpečné látky, ktoré obsahujú kozmetické prípravky napr. dezodoranty, šampóny,.. (ktoré obsahujú sulfáty, parabény)?
    Používala som deodorant, raz denne, značku radšej menovať nebudem, s takýmto zložením:
    Zloženie: Propylene Glycol, Aqua, Sodium Stearate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Triclosan, Citric Acid, Ascorbic Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Citronellol, Benzyl Cinnamate, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Limonene, Amyl Cinnamal, Diazolodinyl Urea, Methylparaben, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

    Myslíte žeby mohol uškodiť vývoju dieťatka?
    Ďakujem Vám za odpoveď a prajem pekný deň

    Dobrý deň, každý kozmetický prípravok musí byť pred uvedením na trh dôkladne testovaný. Dnes už by na trhu nemali byť prípravky, ktoré sa v minulosti neodporúčali užívať počas tehotenstva. Nemusíte sa obávať.