• Syndróm dráždivého čreva

    , Autor: Jana12

    Mám diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva a s ním spojené hnačky. Môžem užívať počas tehotenstva tablety IMODIUM? Prípadne akú náhradu by ste mi odporučili? Ďakujem.

    Dobrý deň, toto je skôr otázka na gastroenterológa. Imodium sa počas tehotenstva neodporúča užívať. Napríklad Reasec sa môže počas tehotenstva použiť iba vtedy, ak prínos nepreváži riziko. Ak sa chronicky liečite na zažívací problém, najvhodnejšie je to prekonzultovať s gastoenterológom, u ktorého ste sledovaná.