Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,472 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pichanie v brušku

  , Autor: Nikca538

  Dobrý den, chcela by som sa opýtať som v 18tt a uz týžden pocitujem pri otacani sa v posteli ostré pichanie v boku. Tak isto aj ked dvyham syna na ruky ma pichne v podbrušku.. Bolest trva pár minut a prejde.. Je to pocit ako by sa mi v nutri nieco natiahlo alebo odtrhlo.. V prvom tehu som takéto bolesti nemala to prebiehalo bez komplikacii. V druhom som to mala od 16tt a v 19tt som o babo prisla. Tak by som chcela vediet ze cim to moze byt ci to nieje nahodou predcasne odelovanie placenty ako v druhom tehotenstve kde som o babo prisla. Alebo to nemá s potratom nic spoločné a je to bežné. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne vyjadriť neviem. Môže sa jednať len o zväčšovanie maternice, čo môže spôsobovať takéto pobolievanie alebo ťahy. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Pichanie v brušku pri chôdzi

  , Autor: lenip

  Dobrý deň,
  dnes som presne 17 tt +0 d, už pár dní ma pri chôdzi pichá/bodá na pravej strane bruška, postupne je to dosť silná bolesť. Keď spomalím do vychádzkovej chôdze prejde to, tiež ma to prejde aj keď len kludne stojím alebo si sadnem, lahnem. Nie je to však vždy pri každej chôdzi, ale opakuje sa to každý deň. Poradňu u Dr. mám koncom budúceho týždňa, neviem, či stačí až keď mu to poviem vtedy, alebo radšej k nemu zájsť, čo najskôr. Som z toho dosť vystrašená. Neviete, čo to môže byť, neohrozí to bábätko? Ďakujem moc za Váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každým dňom sa maternica zväčšuje a vy to môžete vnímať ako pobolievanie až občasné pichanie v podbrušku. Ak máte však pochybnosti, navštívte obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia a USG stanoví ďalší postup, eventuálne nasadí liečbu.