• Ketóny v moči

    , Autor: Katarína_Fiľová_0320113022

    dobrý deň, dnes mi zistili v poradni ketóny v moči (+), doktor spomínal, že to nič nie je ale aj tak by som sa chcela informovať čo to vlastne znamená a čo to spôsobuje, resp. čo mám teraz robiť aby sa hladina znížila. O mesiac mi budú robiť test na tehotenskú cukrovku, môže to znamenať vyššie riziko že budem mať cukrovku? Ďakujem.

    Dobrý deň, záleží od okolností vysetrenia moča. Ak ste vypili málo tekutín a moč bol hustý, môže byť výsledok mierne skreslený. Nemusí to znamenať zvýšené riziko tehotenskej cukrovky.