Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,442 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohyby babätka

  , Autor:

  Dobry den. Som v 27 tyzdni tehotenstva a este stale citim len slabucke pohyby babätka. Je to v poriadku? Kamaratky uz tomto tyzdni citili riadne kopance a ja stale nic

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v týždni, kedy už aj prvorodička musí cítiť pohyby plodu. Ich intenzita však môže byť rôzna. Ak su výsledky všetkých vyšetrení ako aj USG v poriadku, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Silné pohyby bábätka

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcem sa informovať, som v 30tt a posledné tri dni cítim časté a silné pohyby bábätka, také prevalovanie, kopanie, a v hornej časti brucha tesne pod prsiami mám citlivú pokožku na dotyk aj také akoby pálenie. Znamená to nejaký problém , ktorý súvisí s tými pohybmi? Keď bábätko takto kope je v ohrození?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, sú dni, kedy je plod aktívnejší, ale aj dni, kedy sú pohyby plodu menej cititeľé. Záleží aj od Vašej pohybovej aktivity, množstva prijatej potravy a tekutín, ... Nemusí to automaticky znamenať patológiu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Som v 27+6 tt a už druhý deň necítim pohyby bábätka. Výsledky testov sú ok a malá bola na poslednej poradni v poriadku. Mám trochu obavy. Som prvorodička a všetko je pre mňa nové. Teraz sú veľkonočné sviatky a svojmu gynekológovi sa nedovolám. Je to bežné, že sa niekedy babätko skludní alebo mám radšej navštíviť urgent v nemocnici? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie každý deň musí byť plod rovnako aktívny, niekedy môže kopať alebo sa hýbať intenzívnejšie, inokedy menej intenzívne. Ak však necítite pohyby plodu vôbec, navštívte tehotenskú pohotovosť, kde sa to skontroluje.

 • pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím Vás, som v 22.týždni tehotenstva. Pohyby bábätka, ak to boli oni, som začala cítiť len nedávno a sem tam – niečo ako tik v svale. predvčerom už som to zacítila len dole v podbrušku, včera som to sledovala no nakolko mi pracovali moc črevá, nevedela som posúdiť a dnes zatiaľ nič moc. Je normálne, že v tomto štádiu, ak to boli pohyby, že ich teraz registrujem len veľmi malo? Iné problémy nemám. Myslíte, že je bábo len inak otočené alebo sa mám znepokojovať ? Pre istotu sa pýtam, lebo názory sú rôzne. Minulý piatok som bola na druhom veľkom UTZ a všetko je v poriadku. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je to individuálne. Prvorodičky začínajú cítiť pohyby plodu o niečo neskôr ako viacrodičky. Nemusíte sa znepokojovať. Ak sú výsledky vyšetrení a USG v poriadku, nie je dôvod na obavy. Odsledujte si to.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa vás opýtať že keď som bola v 15tt tak som už cítila pohyby bábätka a teraz som v 18 a nič necítim neviem či je to v poriadku prosím o vašu radu ďakujem s pozdravom Jarka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od toho, či ste prvorodička, či viacrodička, rovnako tak, kedy ste cítili pohyby plodu naposledy. V takomto týždni ešte pohyby plodu nemusíte cítiť. Odsledujte si to.

 • Pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor , som v 26 tt a znepokojujú ma pohyby bábätka , neviem ako často ich mám cítiť počas dňa , niekedy je akčnejšie ozýva sa cca každé 2 hodiny hlavne keď som v kľude , ale keď som.v práci na 12 tke väčšinou cely deň v pohybe cítim ho až večer aj to nie moc výrazne .placentu mám v predu.
  A ešte by som sa chcela spýtať stáva sa že sa plod zamotá do pupočnej šnúry a už sa mu nedá pomôcť ?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pohyby plodu a ich početnosť počas dňa sú veľmi individuálne. V pokoji ich môžete cítiť viac, ak ste viacej v pohybe, nemusíte ch vnímať až tak. Večer zvykne byť plod akčnejší. Hlavne ak ste prvorodička a podobné situácie ste ešte nezažili. Nemusíte si predstavovať hororové scenáre zamotania plodu do pupočníka. Je pravda, že každý piaty plod má pupočník obtočený okolo krku aspoň raz, alebo okolo končatiny či trupu. Zamotanie ako v pavučine nie je celkom reálne. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.