• Medocriptine

    , Autor: Marky

    Dobrý deň. Mám začať užívať 2 tyzdne Medocriptine na zastavenie laktacie. Treba si pocas užívania mlieko ešte preventivne odstriekavat /ako casto/ alebo nerobiť nic?Treba piť nejaký čaj/ salvia, mäta/?

    Dobrý deň, ak bolo u Vás rozhodnuté o zastavení laktácie, záleží od toho, v akom období dochádza k zastavovaniu laktácie. Ak sa u Vás laktácia ešte len rozbieha a nekojili ste ešte, nemusíte robiť nič. Ak ste už kojili a prsníky máte naliate, trošku uvoľniť si ich môžete miernym odstriekavaním mlieka. Špeciálne čaj piť nemusíte. Užívajte pravidelne tabletky Medocriptinu podľa odporúčania.