• Opäť nabrehnuta laktacia

    , Autor: babycandy

    Dobrý deň, prosím o radu - po pôrode mi laktacis nabehla na 5.-6.den kedy sa mala už nechcela prisat. Vtedy som sa rozhodla pre tabletky Medocriptine,kt.mi predpísal dr. Brala som ich 12dni (1/2tbl ráno, 1/2tbl vecer) mlieko sa zastavilo. Lenže už ich neberiem 6.ty deň a od včera pozorujem,že sa opäť nalievaju a keď stlačím bradavku,začína sa tvoriť. Viem si mlieko odsavat s tým,že ho pomaly pridávať do umelého mlieka pre malú? Nebudú pozostatky tabletiek v tomto mlieku?príp.toto mlieko pri pavidelnom odsavani vie byť plnohodnotné?nakoľko sa mi zas tvorí, nechcem brat opäť lieky ale prehodnotila som svoje prvé rozhodnutie...

    Dobrý deň, aj keď je to otázka skôr pre laktačnú poradkyňu, za týchto okolností môžete aj naďalej kojiť, ak však máte dostatok mlieka. Ak však mlieko máte len v minimálnom množstve, po kvapkách, vhodnejšie bude laktáciu opäť zastaviť a kojiť dieťa čisto formulou umelého mlieka. Nemá zmysel miešať formulu umelého mlieka, nie je to dobrý nápad, je to skôr na škodu. Ak máte dostatok materského mlieka, môžete kojiť na striedačku, najprv nakojiť z prsníkov a pri ďalšom kojení dať formulu umelého mlieka. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili, kde Vám vedia predpísať lieky na zástavu laktácie.