• Placenta v predu

    , Autor: Nany1311

    Dobrý deň pán doktor teraz končím 21 tt a stále neviem rozoznať či cítim pohyby bábätka alebo čriev . Včera som.bola na morgologickom ultrazvuku všetko bolo v poriadku, myslíte si že by to mohlo byť tým že mám placentu na prednej strane? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, prvorodička začína pohyby plodu cítiť trošku neskôr ako viacrodička, v období okolo 20. - 23. týždňa tehotenstva. Zo začiatku to môžete vnímať ako jemné žblnkanie v podbrušku. Pohyby plodu nesúvisia s umiestnením placenty. Ak bolo na USG vyšetrení všetko v poriadku, nemusíte sa obávať.