Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,487 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Placenta v predu

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor teraz končím 21 tt a stále neviem rozoznať či cítim pohyby bábätka alebo čriev . Včera som.bola na morgologickom ultrazvuku všetko bolo v poriadku, myslíte si že by to mohlo byť tým že mám placentu na prednej strane? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prvorodička začína pohyby plodu cítiť trošku neskôr ako viacrodička, v období okolo 20. - 23. týždňa tehotenstva. Zo začiatku to môžete vnímať ako jemné žblnkanie v podbrušku. Pohyby plodu nesúvisia s umiestnením placenty. Ak bolo na USG vyšetrení všetko v poriadku, nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • placenta

  , Autor: odbornik6

  dobry den chcela by som sa opytat ked som prišla domov od dokt.tak som si citala v tehotenskej knižke že placenta v predu 6 a pri tej 6 je ešte mala 6 co to znamena inak mi nič nepovedal k tomu pan dokt.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nie je to žiadna oficiálna skratka ani žiadne konkrétne medicínske označenie, preto vám to s istotou nemôžem povedať. Je však možné, že nejde o číslo 6 ale o písmeno G, čo vyjadruje skratku slova Grannum. Tá označuje klasifikáciu zrelosti placenty a vyjadruje sa v stupňoch I-III, ak by malá 6 mohla byť 0 mohlo by to znamenať, že placenta nie je prezretá (čo je v poriadku) ale sú to len dohady. Každopádne ak vám lekár nič nepovedal, pravdepodobne nepôjde o nič závažné, ani o nič čo stojí sa zmienku.