• Prietoky v tehotenstve

    , Autor: Andrea aďka

    Prosím vás prietoky v tehotenstve keď sú 0,75 v 32tt a dieťatko zodpovedá 30tt sú v poriadku? Čítala som ze ani nie ale môj Dr mi nepovedal ani slovo. Ďakujem
    Mam strach a obavy.

    Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne ďalšie informácie ani okolnosti, neviem sa objektívne vyjadriť. Hodnoty prietokov sú pre daný týždeň tehotenstva v norme, resp. na hornej hranici normy. Čo sa týka prípadného zaostávania v raste, je vhodné vylúčiť placentárnu insuficienciu. Rozdiel do 2 týždňov nemusí znamenať automaticky zaostávanie v raste, je to variant normy, môže sa aj vzhľadom k okolnostiam jednať o konštitučne menší plod. Opakujem ale, ťažko sa mi je takto objektívne vyjadriť. Určite však pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa a nebojte sa pýtať pri akýchkoľvek nezrovnalostiach.