• Folikulometria

    , Autor: SM

    Pán doktor, chodím na folikulometriu. 12 DC bol nameraný folikul 21 mm (doktor povedal, že ovulacia príde každú chvilku čiže sme sa snažili nasledujúce 3 dni), no zakaždým mám snehovobiely ovulacny test, pripadne s čiarkou, ktorá je slabá, nie dostatočne viditeľná. Test si robím od 10 DC. Viditeľnejšiu čiarku som mas na 15 DC (ale aj tak bola veľmi slabá, o 5h na to som testovala novy ovu test a nebola už žiadna, čiže vrchol som určite neprepasla. Dnes je to už 20 DC (aj napriek tomu testujem, že chodím na folikulometriu, čisto len zo zvedavosti a niic). Krv brana na 3DC hodnoty všetky v norme, ovulacny hlien bol v deň folikulometrie, momentálne mám hustejší biely hlien, čo je asi následok progresteronu. Chcem sa opytat, to či folikul praskol vie zistiť len pán doktor na základe UZ, či uvidí žlté teliesko? To, že mám take hlieny neznamená, že ovulacia skutočne prebehla? Ďakujem

    Dobrý deň, u niektorých žien je ovulácia posunutá, či smerom dopredu alebo dozadu. Áno, na USG sa dajú pozrieť vaječníky a zhodnotiť prítomnosť alebo absencia folikulu. Niekedy môže pošva produkovať ovulačný hlien a reálne k ovulácii dôjde o pár dní. Netreba sa sústrediť len na ovulačný test ale mať pravidelný nechránený pohlavný styk, nie len v čase ovulácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.