• cestoviny

    , Autor: cherry1981

    Prosim Vas, ja doma varim vacsinou kazdy druhy den, vcera som bola u rodicov , kde som si dala sojove cestoviny zapekane, s mletym masom a pretlakom. a tofu syrom. Potom mi maminka povedala, ze ich robila v pondelok poobede, cize uz boli 48 hodin v chladnicke. A ja hned panika, ci sa v tom jedle nemohla objavit listeria po 2 dnoch od upecenia. Prosim upokojte ma.

    Dobrý deň, nemusíte sa stresovať, ak bolo jedlo tepelne upravené, aj keby boli komponenty jedla z pofidérneho zdroja, tepelným spracovaním by sa listérie zneškodnili.