• Hnedý vytok v 24tt

    , Autor: kika-129

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sú normálne v tehotenstve (začiatok 24tt) bolesti v podbrušku pri každom pohybe, či už otočenie sa na bok, zdvihanie sa z ľahu, bolesti sa dajú prirovnať k silnejšej svalovici a trvajú cca týždeň, dnes pri smrkani keď som napinala brucho, zo mňa vyšiel bledo-hnedy vytok hlienovy, mám sa obávať? Výtok mávam odkedy som tehotná, ale bledunko zlto biely hlienovy. Pohyby dietata cítim stále, často aj veľmi bolestivo a veľmi nízko. Ďakujem za skorú odpoveď.

    Dobrý deň, maternica sa v priebehu tehotenstva každým dňom zväčšuje. Napínanie kože a svalov, ako aj pocit svalovice, je úplne normálny, hlavne pri pohybe, otáčaní, ... Nesmie to byť však tvrdnutie podbruška. Výtok je počas tehotenstva pomerne normálny, závisí však od jeho charakteru. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.