• Krvácanie

    , Autor:

    Dobrý deň, som v 13tt a už týždeň špinim, zväčša krvavým vytokom a aj normálnou krvou. Bola som na Sone už 3x a všetko OK, som zatvorená, babetku byje srdiečko všetko je v poriadku, len nikto mi nepovie prečo krvacam. Beriem aj Gerasu na riedenie krvy 100mg kvoly syndrómu lepivych doštičiek. Môže to mať s tím súvis? ĎAKUJEM .

    Dobrý deň, špinenie v prvom trimestri je pomerne normálne, súvisí to s tvorbou choriónu, teda budúcej placenty, kedy sa vytvárajú cievne prepojenia medzi stenou maternice a choriónom. Ak je na USG všetko v poriadku a nie je v dutine maternice prítomný hematóm, nemusíte sa obávať. Pri užívaní antikoagulans na riedenie krvi je pravdepodobnosť špinenia niekoľko násobne vyššia. V treťom trimestri tehotenstva Vám hematológ zmení Gerasu za injekcie nízkomolekulárneho heparínu. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.