• Polygynax

    , Autor: ladvinka

    Prosim vas pan doktor som v 29 tt a na moju stale sa vracajucu infekciu mi lekar predpisal polygynax. Pisu,ze sa uzivat nessmie pocas tehotnosti. Uz sa mu dnes nemozem dovolat. A bojim sa si ich dat. Prosim vas o radu a vas nazor. Dakujem

    Dobrý deň, áno, vaginálne tabletky Polygynax sa nedoporučujú užívať počas tehotenstva vzhľadom na ich možný ototoxický účinok na plod. Nemám skúsenosti s užívaním spomínaného prípravku u tehotných pacientiek, nakoľko ho z tohto dôvodu nepoužívam. Osobne sa prikláňam k prípravkom, u ktorých je možné ich užívanie v druhom a treťom trimestri tehotnosti. Pokiaľ nemáte akútne príznaky pošvového zápalu, skúste sa pri najbližšej návšteve v poradni so svojimi obavami ohľadom lieku zdôveriť Vášmu lekárovi. Je to prirodzené a určite Vám predpíše iný liek.