• Negatívne testy

    , Autor:

    Dobrý deň, potrebovala by som radu. Takto pred mesiacom som zabudla užiť jednu tabletku z posledného blistra a deň pred tým som mala pohlavný styk, čo už na ďalší deň bol antikoncepčný účinok znížený. Dnes je posledný deň tretieho týždňa od možného otehotnenia a robila som si dnes dva testy a vyšli negatívne. V nedeľu by som mala dostať menštruáciu a dnes mám poslednú tabletku z blistra. Ale necítim také typické bolesti brucha ako zvyčajne týždeň pred menštruáciou. Môže to byť spôsobené tým, že som nemala 7dňovú pauzu a pokračovala som v užívaní? A hlavne kvôli čomu píšem je, či sa môžem spoľahnúť na testy keď mi dnes vyšli negatívne alebo je možnosť, že som tehotná?
    Ďakujem Vám za radu.

    Dobrý deň, ak ste vynechali 7 dňovú pauzu a pokračovali v ďalšom blistri, môže to byť spôsobené tým. Tehotenské testy sú pomerne spoľahlivé, ale môžu byť aj falošné negatívne. Pre definitívne vylúčenie tehotenstva sa vyšetruje hladina beta-HCG z krvi. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.